• info@anadolusinerji.com
  • 0216 376 03 92

Anasayfa / SAP Programının İçeriği Ve Önemi Nedir?

SAP Programının İçeriği Ve Önemi Nedir?

SAP Programının İçeriği Ve Önemi Nedir?

Sap Programı Nedir?


Kurumsal yazılımları geliştiren çok uluslu bir Alman şirketidir. Yazılım alanında önde gelen şirketlerden biridir. SAP programı 1972 yılında birkaç eski IBM çalışanı tarafından kurulmuştur. SAP günümüzde çoğu ülkede kullanılmaktadır. En önemli yazılımlarından biri ERP' dir. ERP ise kurumsal kaynak planlaması diye geçer. ERP'nin açılımı ise işletmelerin hizmetlerini ya da malzemelerini üretimden depolamaya, depolamadan satışa tüm süreçlerini yönetim ve takibini yapabildiği sistemler bütünüdür.

SAP insan kaynakları yönetimi ile personel özlük yönetimi, bordro yönetimi, puantaj takip yönetimi, seyahat yönetimi, masraf yönetimi, avans süreci yönetimi gibi birçok işlemi yapabilirsiniz. SAP mimarisi gereği ile şirketlerin mevcut durumuna ve sektörde ki yerine bağlı olarak istediği modülü firma kullanabilir.

SAP alanında yeni uzmanlaşmak isteyen kişiler için yeterli bilgi ve doküman alabilecekleri pek fazla kaynak bulunmamaktadır. Bu kaynak ve bilgi eksikliğinizi gidermek için ise Anadolusinerji.com adresinden yararlanabilirsiniz. Anadolu SAP Danışmanlığın internet sitesi üzerinden sap programı hakkında bilgi edinebilir, network çözümleri, servis ve bakım hizmetlerinden rahatça yararlanabilirsiniz.

SAP Programının İçeriği Ve Önemi Nedir?

Anadolusinerji.com sitesinden sap programının önemli olduğu kullanım yerlerini görebilir ve programın içeriği hakkında birçok bilgi edinebilirsiniz. SAP programının kullanım yelpazesi günümüzde giderek artmaktadır. Bu yüzden programın içeriğinin detaylarına bakalım. SAP sistemine girebilmek için bilgisayarınızda yüklü bulunan programın logosuna çift tıklayarak giriş yapın. Programın içerisine girdiğinizde önceden tanımlanmış bir sistem karşınıza çıkacaktır. Yine çift tıklayarak bu sisteme bağlanacaksınız. Sisteme bağlandığınızda ise kullanıcı adı ve parolanızı girmelisiniz.

Sisteme giriş yaptığınızda kullanıcıları yukarıda menü barı, bir altında tool barı, solda SAP'nin daha önceden yazmış olduğu programlar olduğunu göreceksiniz. Sonrasında sizin için yazılan programları favorilere eklemek isterseniz burada favorilere ekleyebileceğiniz bir alan vardır.

Programın içeriğinde işlem kodları vardır ve bu kodlara SAP' nin yukarı kısmında ki input alanından ulaşabilirsiniz. İşlem kodları belli bir amaca hizmet eden, programlara, ekranlara kolaylıkla girilmesini sağlayan kısa kodlardır diyebiliriz.

SAP Programının İş Olanakları Nelerdir?

SAP programının iş olanakları ise danışmanlık şirketleri, kurumsal şirketler, freelance olmak üzere sıralayabiliriz. Danışmanlık firmaları çok farklı sektörden firmalar ile çalışma olanağına sahip olduğu için farklı alanlarda ki iş süreçlerini görme imkanına sahip olabilirsiniz. Bu da farklı projelerde çalışmanızı sağlayacak ve buna bağlı olarak hızlı bir şekilde gelişim göstereceksiniz. Fakat çalışma tercihinizi kurumsal şirketlerden yana kullanacaksanız o firmanın profiline bağlı olarak değişkenlik göstermek ile beraber tekil bir alanda ilerlemenizi sağlar.