• info@anadolusinerji.com
  • 0216 376 03 92

Anasayfa / Veri Ve Bilgi Güvenliği Çözümleri

Veri Ve Bilgi Güvenliği Çözümleri

Veri Ve Bilgi Güvenliği Çözümleri

İş hayatının çok hızlı olduğu dönemde milyonlarca bilgi ve veriler firmaların elinden geçmekte ve bu veriler işlenerek firmalar üretim sağlamakta gerektiği durumlarda patentler alınmaktadır.
Bu bağlamda bilgi güvenliği çok önemlidir. Rekabeti yüksek olan tüm sektörlerde haksız rekabeti önlemek amacıyla güvenilir danışmanlık şirketlerinden Anadolu SAP Danışmanlık gibi sektördeki birçok firmalara çözüm üretilmektedir.

Veri Dönüşümü Bilgi ve Korunması

Veriler ham olarak firmalara girer yetenek ve uzmanların yardımı ile bilgiye dönüşür ve sektöre faydalı üretimler ortaya çıkar bu yönde hareketle bilginin korunması ve rekabet piyasasında kendilerini korumak en önemli gündem maddesi olmuştur. E-dönüşüm paketleri  incelenecek olursa proje inceleme masasından başlar çözüm odaklılık iletişimi ile dijital ortamda depolama güvenilir şekilde sağlanmaktadır.

Finansal Kayıtlar ve Muhasebe Sistemleri

Sektörde mal ve hizmetlerin alım ve satımında artık Gelir İdaresi Başkanlığının almış olduğu kararlara istinaden tüm faturalama işlemleri merkezi sistem üzerinden  e-fatura ile gerçekleşmektedir. Bu doğrultuda tüm vergilendirme işlemleri eksiksiz ve kaynak odaklı sağlanmaktadır. Firmaların aynı zamanda kendi finansal ve muhasebe kayıtlarını güvenli şekilde depolama ve saklama işlevleri için ayrıca dijital güvenli depolama yapması hayati önem taşımaktadır.

Projelendirme ve Kurgulama

Anadolu SAP Danışmanlık şirketi uzman kadrosu ile birlikte ilgili firmanın alt yapısını tanımlayarak firmanın nasıl bir sisteme ihtiyaç duyduğunu ve talepleri ortaya çıkarmakta ve uygun projeler üretmektedir. Firmanın en önemli kilit gövdesi finans bölümüdür. Sistem para akışı ve yönlendirmeler doğrultusunda kurulmalıdır.

Örnek vermek gerekirse mal sevkiyatı yapan bir şirketin e-irsaliye altyapısının olması ve doğrudan sevkiyat tamamlandığında faturaya dönüşmesi bir zincirdir.
Muhasebe kayıtlarının e-defter üzerinden tutulması ve geçmiş yıl veya dönem kayıtlarına eksiksiz ulaşılabilmesi için e-arşiv sağlıklı sistem üzerine oturması gerekir.

Kurulan Sistem Hakkında Eğitim Verilmesi
Danışmanlık şirketi sistemi kurar ancak işlemesi konusunda şirket çalışan personeline eğitim verilmesi gerekir. Sistem eğitimi adı altından verilen teori ve uygulama eğitimleri ile işlenecek verilerin nereden, nasıl alınması gerektiği bilgisi aktarılmaktadır. Yönetici atamalarının yapılması kime ne şekilde yetki verileceği ve bu yetkilerin kurulan programda nasıl kullanılması gerektiği en ince detayına kadar aktarılmalıdır. 

Sistem Destek ve WMS Desteği

Danışmanlık firması tüm eğitimleri verir ve sistem çalışmaya başlar Anadolu SAP Danışmanlık firması bünyesindeki tüm firmaların her türlü soru ve sorunları konusunda sürekli destek vermektedir.
Ayrıca orta ve küçük ölçekli şirketler için  firma bütçelerine uygun  ve aynı zamanda yüksek kalitede dijital depolama ve bilgi güvenliği içeren proje çeşitler mevcuttur. Danışmanlık firmasının kaliteli platformlar üretmesi bünyesinde çalışan personelin uzmanlık kadrosu kalitesi ile doğru orantılıdır. 

Sistem İşleyişi

Finansal departmanların kendi içerisinde alt bölümleri genellikle olmaktadır. bu yüzden sistem entegrasyonu, barkod okuma, satış ve satış sonrası destek sistemleri, yetki oluşturma, dijital alt yapıya bağlı geliştirmeler ve son olarak veri bilgi akışının en son çıktısı olan  raporlama firmaların gelecek piyasa değerinin yüksek olmasını sağlayacaktır.