• info@anadolusinerji.com
  • 0216 376 03 92

Anasayfa / Sektörel Çözümler

SAP Business One Prefabrik Üretim Ticket One

SAP Business One Prefabrik Üretim Ticket One

SAP Business One Prefabrik Üretim, Planlama, Üretim Saha Yönetimi için  Ticket One

 

Sap business One Prefabrik için Ticket One

Dijital dönüşüm servisleriyle desteklenen hemen her işletmenin ihtiyaçlarına karşılık veren Ticket One Prefabrik için özel modernize edilmiş üretim yönetim sistemidir. Ticket One satış ve pazarlamanın optimize edilmesi, maliyetlerin minimalize ederken tasarrufların maksimize edilmesinde dev çözüm ortağınız oluyor.

Tüm veriler SAP Business One üzerinde tutulur ve tüm lojistik transactionlar ile entegredir.

Tüm SAP Business One üretim yeteneklerine ek olarak prefabrik sektörüne özel yetenekler katılmıştır.

  SAP Business One Prefabrik Üretim Ticket One  tüm özel operasyonları takvim destekli planlar.Tüm operasyonlar gün gün ve kalıp bazlı olarak önem sırasına göre sıralanıp planlanır.Planlanan kalıpların durumu,doluluk oranı ve plandeğişiklikleri ve son durumları tahvim üzerinden renklerle yönetilir.

Proje esaslı üretilecek ürünlerin işletme kültürüne göre kodlandırılarak, kod bazlı maliyetlerin hesaplanmasına olanak sağlar.

Projelendirme esnasında ilgili birimin performansı anlık olarak değerlendirilerek, tespit edilen aksaklıklar henüz herhangi bir maliyet gerçekleşmeden önlenebilmektedir. Bu ve benzeri durumlar işletme yönetiminin, işletmelerine özel olarak istediği raporlar ile tespit edilebilmektedir.

Sap business One ile  entegre olarak çalışan devrimsel bir yenilik;

TicketOne Hızlı ve düşük maliyetli üretim süreçlerinizi planlama, anlık ve proaktif veriler ile izleyebilme, yönetebilme, üretim performans takibi yapma, üretim süreci aksaklıklarını kontrol etme, kalite testi uygulama imkanları ile süreçleri yönetme imkanı.

Dijital Üretim Süreci Veri toplayarak dijital üretim süreci takibini yapabilir, üretim süreçlerinizin her aşamasını şeffaf ve dijital çözümler ile yönetebilirsiniz

Planlama ve Optimizasyon İmkanı; Ticket One «SÜRÜKLE-BIRAK» işlemi ile üretimlerinizi planlayabilir, verimliliğinizi arttırabilirsiniz

Akıllı Oparetörler; Ticket One, bilgiyasar ve mobil cihazlarla entegre dizayn edilmiş ekranlarda operatör desteği ile üretim teyit verme işlemleri sunar

Tasarruflu Maliyetler; Üretim süreçlerinizde maliyetlerinizi hesaplayıp analizler ile kayıplarınızı en aza indirgeyebilirsiniz

Üretimin Gerçek Zamanlı İzlenebilmesi; QEE Raporları sistemde planlamanın ve üretimin gerçek zamanlı olarak izlenebilmesine olanak tanıyan raporlar(Üretim verimliliği, iş yeri, personel, operasyon, tarih gibi çok çeşitli kriterler)

 

 

İstenildiği takdirde satış siparişi ile birlikte çalışmaya başlar. Önceden belirlenen ve tamamıyla işletme kültürüne göre şekillenebilen üretim kriterlerine göre otomatik planlama yapabilir.

Yapmış olduğu bu planlamaya göre üretim önerileri sunabilir yada belirlenen önem derecesine göre üretilecek malzemeye uygun olan İş İstasyonu/Kalıp/Tezgah doluluğuna göre planlamayı otomatik gerçekleştirebilir.

Kullanıcı isterse bu planlamayı «SÜRÜKLE-BIRAK» mantığı ile başka bir güne yada başka bir İş İstasyonu/Kalıp/Tezgaha kaydırabilir.

Yada kullanıcı takvimde yer alan herhangi bir günde ister iş istasyonunu isterse de tüm fabrikadaki üretimi durdurabilir, erteleyebilir yada öteleyebilir. Tüm bu işlemleri tek bir tıkla yapabileceği gibi, önceden belirlenen parametreler çerçevesinde TicketOne yazılımına otomatik olarak yaptırabilir.

Taşoron hakedişleri ve tamalama rapoları hazılanır.

Sap Business One dan gelen  satış siparişi ile birlikte çalışmaya başlar. Önceden belirlenen ve tamamıyla işletme kültürüne göre şekillenebilen üretim kriterlerine göre otomatik planlama yapılabilir..

Yapmış olduğu bu planlamaya göre üretim önerileri sunabilir yada belirlenen önem derecesine göre üretilecek malzemeye uygun olan İş İstasyonu/Kalıp/Tezgah doluluğuna göre planlamayı otomatik gerçekleştirebilir.

Kullanıcı isterse bu planlamayı «SÜRÜKLE-BIRAK» mantığı ile başka bir güne yada başka bir İş İstasyonu/Kalıp/Tezgaha kaydırabilir.

Yada kullanıcı takvimde yer alan herhangi bir günde ister iş istasyonunu isterse de tüm fabrikadaki üretimi durdurabilir, erteleyebilir yada öteleyebilir. Tüm bu işlemleri tek bir tıkla yapabileceği gibi, önceden belirlenen parametreler çerçevesinde Sap Business One TicketOne ile  otomatik olarak yaptırabilir.

Tüm Taşoron hakedişleri ve tamalama rapoları alltyapısı üretim tamalama süreçleri sonucuna göre  Sap Business One  içinde oluşur ve görüntülenir.

Tüm Üretim operasyon adımları SAP Business One onay ve uyarı mekanizmaları ile yönetilir. Gerekli uyarı, onay, bildirme, sms, mail belirlenen kullanıcılara otomatik yönlendirilir.Tüm operasyon bir uçtan bir uca Sap Business One içinde yönetilir.

 

Sap Business One Prefabrik TicketOne Teyit  için sisteminde Üretim=Teyit demektir. Teyit verme işlemi ister kullanıcıya ait bilgisayardan, istenirse de mobil cihazlarda bulunan browserlardan yapılabilir. Teyit işlemi ile birlikte Sap Business One Prefabrik TicketOne sisteminden üretim işlemi gerçekleşir ve daha önceden belirlenen stoklama depolarına nakiller otomatik olarak gerçekleştirilir.

 

Sap business One Prefabrik için Ticket One Genel Özellikler ;

Proje bazlı olarak üretimi başlayacak olan siparişler ile, üretimi planlanan siparişler ve üretimi tamamlanacak siparişler listelenebilir,

Belirlenen parametrelere göre tüm üretim siparişleri listelenebilir, filtrelere göre sıralanabilir,

Önem derecesine göre İş İstasyonları/Kalıp/Tezgahlara otomatik yerleştirilebilir,

Otomatik toplu planlama yada toplu iptal işlemleri yapılabilir,

İleri tarihli çoklu planlamalar yapılabilir,

Üretim personelleri İş İstasyonu/Kalıp/Tezgahta yapılan ve onayladıkları tüm üretimleri anlık olarak gerçekleştirebilir,

Üretim siparişlerine eklenebilen teknik çizim vb dosyalara anında ulaşarak üretime uygunluk verebilir,

Uygun olmayan ürünleri üretimden çıkartılarak ileri bir tarihe ötelenmesini yada iptal edilmesini sağlayabilir.

Her bir üretim işleminde sistem time event teyidi vererek üretimin gerçek zamanlı takibini sağlar,

Operatör isterse siparişe ekli bulunan kalite veya teknik dokümanları inceleyebilir,

Gerekli durumlarda makine ile entegrasyon yapılabilir,

Malzeme tüketimleri barkod okuyucu ile kolayca yapılabilir. Bu sayede yüksek hassasiyette stok takibi süreçleri kolayca işletilebilir

OEE raporları uluslararası standartlara göre hesaplanır ve üretim verimliliği ölçülür,

OEE raporları üretim yapan her işletme için kritik öneme sahiptir ve maliyetlerin düşürülmesinde hayati önemi bulunmaktadır,

Raporlar iş yeri, personel, operasyon, tarih gibi çok çeşitli kriterlere göre alınabilir,

Rapor sonuçları belirli periyotlarda otomatik olarak oluşturulabilir ve yönetim kademelerine gönderilebilir,

Rapor sonuçlarına göre üretim personeli için performans değerleri hesaplanabilir ve ödül sistematiği belirlenebilir.

Kurulum süresinin kısa bir zamanda devreye alabilme,

WEB uygulaması olması nedeni ile işletmede ihtiyaç duyulan tüm cihazlardan kullanılabilme

Gerekli operasyonları ister tek tek ister toplu olarak yapabilme (MRP analizleri, önceliklendirme, makine yükleme, kapasite dengeleme vb.)

Stok yönetimi ve teyit işlemlerinin sahada ve doğru zamanda gerçekleştirebilme

Barkod desteği ile doğru stok yönetimi

Sorunları anında ilgili yerlere (üretim planlama, satın alma, tedarikçiler vb.) bildirilebilme,

Gerçek zamanlı işlemler sayesinde doğru raporlama ve detaylı OEE raporları

Proje bazlı maliyetler anlık olarak raporlanabilir,

Tüm bir projenin maliyet takibi yapılabildiği gibi, tek bir ürüne ait maliyetler takip edilebilir,

Üretilmeden ve hatta projelendirmeden önce proje beklenen maliyetleri hesaplanabilir,

MRP sonuçları istenilen seçim kriterlerinde listelenerek üretilecek tüm malzemeler raporlanabilir,

Fabrika doluluğu anlık olarak raporlanabildiği için termin süreleri önceden tespit edilebilir,

TicketOne’ a ait tüm ekranlar pivot analiz tablosu şeklinde olup istenildiği gibi düzenlenebilmektedir,

Yıllık, aylık, haftalık ve günlük raporlar ile malzeme ihtiyaçları kolayca anlaşılabilir,

Rapor sonuçları grafiksel gösterimler ile de desteklenebilir,